Salce makaronash me limon

Perberesit per 4 persona:

-200 gr gjize pa kripe
-1 limon
-4 luge qumesht
-2 luge vaj ulliri
-1 tufe majdanoz
-piper dhe kripe

Forma e makaronave: Guacka ose rrulka

Pergatitja:

Ne nje ene ngrohni vajin me lekuren e prere te limonit. Perzieni gjizen me qumeshtin, hidheni ne tigan dhe lereni per 2 minuta. Grini majdanozin dhe hidheni ne tigan bashke me piperin dhe kripen. Mbushni 1 luge leng limoni dhe shtojeni me kujdes. Hidheni perzierjen mbi makarona dhe servirini.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Salca

Don't Miss! random posts ..