Sagria me molle dhe luleshtrydhe

Perbersit

-1 molle
-3-4 luleshtrydhe
-3 gjethe borzilok
-vere
-sheqer
-1 kanace sode

Prisni luleshtrydhet e mollën ne copa te vogla. Merrni gjethet e borzilokut e i “ripni” pak me një pirun qe te ketë ere me te forte. Ne një kanat hidhni frutat, sheqerin e gjethet e borzilokut e i lini për 10′.
Pastaj hidhni brenda vëren e sodën.

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..