Rrosnica

Rrosnica me mish pule

Rrosnica me mish pulePërbërësit:

  • 200g miell,
  • 1 veze,
  • nenexhik i thatë,
  • mish pule,
  • kripë,
  • tre thelpinj hudhër.

Përgatitja:

Ziejmë pulën.  Përziejmë miellin me vezën dhe i thërrmojmë derisa të behët si thërrime bukë (kokrriza të vogla). I skuqim thërrimet derisa të marrin ngjyrë.

Tek tenxherja ku kemi zierë pulën hedhim thërrimet e skuqura, grimë hudhrat dhe i hedhim se bashku me nenexhikun dhe pak limon për shije.

I lëmë të zihen për disa minuta.

Article Tags:
·
Article Categories:
Receta me mish Pule

Comments

Don't Miss! random posts ..