Rolo me rrush te thate

Rolo me rrush te thate Per brumin:
-500 gr mjell
-220 ml qumesht i vaket
-1 veze + nje e bardhe
Pak kripe
-75 gr sheqer
-50 gr gjalpe
-1 qeske me maja te thate

Per sherbetin:
60 gr sheqer
Leng nga dy portokaj
1 gote rakie konjak

Per mbushjen:
-25 gr gjalpe i shkrire
-120 rush i thate
-25 gr sheqer
-Arra te shtypura 100 gr

Pergatitja:
Ne nje tenxhere zjejme lengun e portokallit me sheqerin per 5 minuta zbresim nga zjari dhe shtojme konjakun. Ne enen e gatimit te brumit shtojme qumeshtin, majane kripen, vezen, gjalpin, pak nga pak shtojme dhe miellin deri sa te na behet nje brume elastik.

Mbulojme brumin me nje peshqir te paster dhe e leme brumin te fryhet per 1 ore.Ne temperature te ngrohte.

Mbasi te kaloje 1 ore marim brumin me ndihmen e hapesit te peteve, hapim nje pete 35×35 pothuajse. Sperkatim me gjalpe siper me sheqer dhe rush te thate dhe pak arra, e mbledhim rolo ,i presim me thike si tregon dhe foto.

I vendosim me radhe ne tepsi i lyejme me te bardhen e vezes qe mbajtem me larte dhe i pjekim ne fure te parangrohur 20- 30 minuta sa te marin ngjyren e pjekjes.

Sapo te dalin nga furra me nje furce kuzhine lyejini me sherbet deri sa te na shteret sherbeti. (Jo ta kethejme me luge por me furce sherbetin) Ju befte mire .

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..