Rollat me krembanane

Përbërësit

-4 filxhana qumesht
– 4 filxhana sheqer
-100 gr cokolat
-500 gr plazma te bluara
-100 gr kokos
-10 krem banane
-250 gr gjalp

Pregaditja

Ne nje tenxhere ne zjar hedhim qumshtin,sheqerin,gjalpin,cokollaten dhe i perziejme deri sa te shkrihen te gjitha dhe i fusim plazmat e bluara, e heqim tenxheren prej zjari.Ne tavolin vendosim najllon ose leter dhe vem kokos mbi te dhe i hedhim sipri pregaditjen perseri kokos dhe renditim krem bananet nga dy njera me tjetren dhe e bejme ne forme roleje.E vendosim ne frigorifer deri sa te ngrije.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..