Rollade

rolladePër të ngrënë një ëmbëlsirë të mirë si për shije ashtu edhe për bukuri duhet që të merrni këta artikuj:
5 vezë,
15 lugë sheqer,
5 lugë vaj,
5 lugë kakao,
1 puding çokollate,
15 lugë miell,
1 ‘detektiv’ për brumë dhe
1 sheqer vanilje.
(Te këta artikuj përdoret sasia e lugës që hamë)
Të gjitha këto i përziejmë dhe i qesim për t’u pjekur në një tave të shtrirë,
pa rreth.

Kremi:
100 g çokollatë,
25 g margarinë
një lugë kakao dhe
1 sheqer vanilje.
Këto i përziejmë në tavë dhe pasi të piqet brumi i përgatitur e lyejmë me këtë lloj çokollate dhe e palosim në formë të rolladës. Pastaj e presim atë dhe në pjesën e lagët të saj i qesim kokos.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..