Rolladë me krem-banane

rollade me bananePërbërësit:

1 margarinë
200 gr. sheqer
1 gotë lëng
300 gr plazma keksa të bluar
200 gr. kokos
5 krem-banane.

1 margarinë së bashku me 200 gr. sheqer i vlon. Pastaj, i’a shton një gotë lëng çfarëdo.
Në enën tjetër 300 gr. plazma keksa të bluar me 200 gr. kokos i përzien, pastaj ia kthen margarinin dhe i përzien mire. Këtë e shtrin në cellofon dhe në skaj i’a qet 5 krem banana pastaj e mbështjellë si rolladë dhe e shtin në friz.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..