Role pule e mbushur me arra

Role pule e mbushur me arraPërbërësit:

-4 feta kraharor pule

-4 feta proshutë e pjekur

-50 gr galetë

-1 presh i grirë

-1 qepë e grirë

-100 gr arra

-1/2 gotë verë e bardhë ose 1/2 gotë ujë

-pak majdanoz i grirë

-pak kripë

-pak piper

-vaj ulliri

Përgatitja:

Në fillim përgatisim mbushjen për rolet e pulës. Qepët së bashku me preshin e grirë i kaurdisim në një tigan me vaj ulliri. Shtojmë arrat e grira, i shuajmë me gjysmë gote verë të bardhë.

Në fund shtojmë majdanozin e grirë, piper dhe pak kripë, transmeton “Zëri”.

Fillojmë të përgatisim pulën role duke hapur fetat e mishit dhe sipër shtojmë një fetë proshute.

Hedhim një lugë nga mbushja e përgatitur dhe e rrotullojmë me kujdes për të krijuar një role.

Më pas e kalojmë sipër galetës dhe role e pulës është gati. Rolet e përgatitura i skuqim në një tigan me vaj ulliri duke mbajtur zjarrin të ngadaltë.

Receta është gati, mund të shoqërohet me perimet e stinës e me një gotë verë të bardhë, apo me diçka tjetër varësisht nga shija juaj.

E lehtë 25 minuta.

Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..