Role me proshute krudo

Përbërësit:
-4 feta proshute krudo san daniele
-4 feta të holla kungulli, të pjekura më parë në zgarë
-4 feta djathi brie
-4 feta djathi chevre
-(djathë dhie francez)
-Pak verë të bardhë
-Mente dhe pak kripë e piper.

Përgatitja:
Marrim dhe i shtrojmë sipas radhës për të përgatitur katër role. Në fillim shtrojmë proshutën, pastaj kungullin, i hedhim pak kripë dhe piper dhe pastaj vendosim dhe djathin chevre dhe pastaj atë brie, Përsipër i hedhim pak mente të prerë hollë dhe fillojmë i mbledhim një nga një në role. I vendosim në një tavë, hedhim pak verë dhe i fusim në furrë. I pjekim deri sa të fillojë të shkrijë djathi dhe proshuta të jetë pjekur pak. I nxjerrim nga furra dhe i shërbejmë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..