Rolate me kokos

Perberesit:

4 filxhan uje
35 luge biskota te bluara
3 lug kakao
125 gr margarin
100 gr kokos
20 lug sheqer

Pergatitja:
Ne nje ene hedhim 3 filxhan uje dhe 15 luge sheqer,dhe i vem ne zjarr.Me pas shtojm 3 luge kakao dhe biskotat e bluara.Ne nje ene tjeter hedhim 1 filxhan uje,5 luge sheqer,margarinen dhe ne fund kokosin.Masen e kaft e shtrijm me dore, pastaj mbi te shtrijme te bardhen dhe e mbeshtjellim ne form rolate, dhe veme te ftohet.

 

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..