Rolat me makë

Perbersit:

300 gr .keksë te bluar (plazma më teë mira)

Dy banane

Tri lugë gjellë makë

200 gr. Margarinë

100 gr arra të bluara

1/2 L qumësht

kokos 100 gr .

alumin foli

Përgatitja

Qumështin dhe margarinën e vëmë në zjarr deri sa të vloj qumështi. Ia shtojmë keksa, makun dhe i përziejmë arrat mirë.

Në foli derdhim kokosin dhe e shtrim me dorë materialen. I qesim bananet dhe i mbështjellim në rolat.

E lëmë në frigorifer!…Është shumë e shijshme edhe pa sheqer, të cilat e bëjnë këtë rolatë shumë më të shijshme.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..