Roladë me biskota të bluara

Roladë me biskota të bluaraNevojiten:
Qumësht,
Një pako biskota të bluara, plazma por mund të përdorni çfarëdo lloj biskote (përdorni dy pako nëse dëshironi më shumë roladë) Një mak, Banane.

Përgatitja: Në një enë, perziejmë makun (i hidhni mak sa të doni) me biskotat e bluara dhe i hedhim qumësht derisa të fitohet një masë homogjene. E shtrijmë në një letër kuzhine masën e fituar, i renditim bananet si në foto dhe i palojmë anët në formë të roles së bashku me letrën. E fusim në frigorifer për t’u ftohur dhe e shërbejmë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..