Rizoto me salsiçe dhe brokoli

Përbërësit :

-Salsiçe 70 gr
-Oriz 100 gr
-Brokoli 40 gr
-Qepe e njome 20 gr
-Vaj ulliri 10 ml
-Parmexhan 10 gr

Pregatitja

Vendosim në zjarr një tigan me pak vaj ulliri, dhe skuqim salsiçen, qepën e njomë dhe më pas brokolin. Në një enë tjetër pregatisim rizoton në mënyrën tradicionale. Pasi kanë marrë ngjyrën e duhur shtojmë rizoton dhe mbi to shtojmë pak bulion perimesh. Në fund shtojmë dhe 2-3 kubike me gjalpë të freskët. E servirim të ngrohtë me pak parmixhan të grirë sipër.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..