Rizoto me sallam sakson

Perberesit:

– 4 luge vaj ulliri
– 1 qepe e vogel e grire holle
– 500 gr sallam sakson per te prere ne feta
– 200 gr oriz me kokerr te rrumbullaket
– 400 ml leng mishi
– 250 gr bizele
– 500 gr domate te grira
– 30 gr ullinj te zinj
– 1 luge e 1/2 majdanoz o grire holle, kripe, piper i zi

Pergatitja:

Nxehni vajin e ullirit ne zjarr mesatar ne nje tenxhere te madhe dhe te thelle. Fergoni qepen per 8-10 minuta, ose derisa te marre nje ngjyre te lehte. Shtoni sallamin sakson dhe e fergoni per 5-7 minuta, ose derisa te jete skuqur. Bashkoni orizin dhe skuqeni ne zjarr. Shtoni lengun e mishit, bizelet dhe cojeni ne vlim. Lereni ne zjarr te mbuluar me kapak per 15 minuta. Shtoni domatet, ullinjte dhe majdanozin. Ziejini me kapak te mbuluar per 5-7 minuta ose derisa orizi te jete zbutur. Hidhni kripe dhe piper sipas deshires. Servireni te nxehte.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..