Rizoto me salçice dhe brokoli

Përbërësit për person:
Salsiçe 70 gr Oriz 100 gr Brokoli 40 gr Qepe e njome 20 gr Vaj ulliri 10 ml Parmexhan 10 gr

Pregatitja:
Vendosim në zjarr një tigan me pak vaj ulliri, dhe skuqim salsiçen, qepën e njomë dhe më pas brokolin. Në një enë tjetër pregatisim rizoton në mënyrën tradicionale. Pasi kanë marrë ngjyrën e duhur shtojmë rizoton dhe mbi to shtojmë pak bulion perimesh. Në fund shtojmë dhe 2-3 kubike me gjalpë të freskët. E servirim të ngrohtë me pak parmixhan të grirë sipër.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Vegjetariane

Don't Miss! random posts ..