Rizoto me këmbë bretkosash

Rizoto me këmbë bretkosashPërbërësit:

√ Këmbë bretkosash 300 g
√ Oriz arëborio 300g
√ Karotë 1 copë
√ Selino 1 degë
√ Qepë
√ Hurdha
√ Grana Padana
√ Verë e bardhë -150 ml
√ Gjalpë
√ Majdanoz
√ Kripë
√ Piper

Përgatitja:

Pasi lajmë këmbët e bretkosave në ujë të rrjedhshëm në një tigan me vaj ulliri, hedhim 2 thelpinj hudhër, të gjithë sasinë e bretkosave, karotat dhe selinonë. I kaurdisim për 1 minutë dhe shtojmë 200 ml ujë. Vazhdojmë zierjen për 3 -4 minuta. I heqim nga zjarri dhe i lemë mënjanë. Pastrojmë mishin e bretkosave nga kockat dhe këto i lemë mënjanë. Grimë qepën hollë dhe, në një tenxhere, hedhim vajin e ullirit dhe kaurdisim qepën derisa
qepa të marrë ngjyrën e dëshiruar. Tostojmë orizin për 2 minuta. E shuajmë me verën Prosecco, shtojmë bretkosat dhe njëkohësisht vazhdojmë të përziejmë orizin, duke shtuar pak nga pak lëngun e përftuar nga zierja e tyre me perimet. Kjo procedurë vazhdon deri sa kokrra e orizit të jetë gati për konsum (al dente). Largojmë tenxheren nga zjarri, hedhim djathin grana dhe gjalpin. Përziejini dhe servirin në pjata, hidhni sipër majdanozin dhe piperin sipas dëshirës.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Vegjetariane

Don't Miss! random posts ..