Rizoto me fruta deti

Përbërësit

* oriz 3 filxhane caji
* kallamare 1 pako
* karkaleca 1 grusht
* majdanoz 7 tufa
* hudher 7-8 thelpinj
* vere e bardhe 1/2 gote
* uje 6 filxhane caji
* vaj ulliri

Udhëzime per pregaditje
Presim imtesisht majdanozin dhe hudhrat dhe i kavardisim ne vajin e ullirit, shtojme kallamaret e prere dhe karkalecat dhe i shuajme me veren e bardhe dhe shtojme edhe pak uje sa te ziejne. Me pas hedhim orizin dhe ujin dhe e leme derisa orizi te jete ziere plotesisht.

Article Tags:
Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..