Revani me portokall

Perberesit:
10 veze

10 luge sheqer
10 luge miell
1 gote me portokall te shtrydhur
pak lekure portokalli e grire
3-4 luge gjalp i shkrire
1 luge kafeje sode buke

Per sherbetin:
750 gr sheqer
800 ml uje
1 luge kafeje kanelle pluhur

Pergatitja:
Marim nje tas te thelle dhe thyejme vezet,i perziejme fort,me pas hedhim sheqerin dhe i perziejme sebashku me vezet,frot qe te shkrihet sheqeri,me pas hedhim lengun e portokallit dhe lekuren e grire,i perziejme sebashku,pastaj hedhim soden dhe gjalpin dhe ne fund hedhim miellin,i perziejme sebashku te gjitha masat,mire e mire derisa masa te jete e bute…E lyejme tepsine me gjalp dhe hedhim brumin e pergatitur,e pjekim me temperature te ule me 140 grade,dhe kur te piqet e nxjerrim dhe kur te ftohet pak hedhim sherbetin qe kemi bere…
ne fund kur ta servirni mund te grini pak lekure portokalli siper nese deshironi..
Ju befte mire..!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..