Receta: pure spinaqi për fëmijët

Receta pure spinaqi për fëmijëtPërbërësit:

– 2 tufa të vogla spinaqi,
– 3 patate,
– kripë,
-1 lugë gjelle krem

Përgatitja:
Lani spinaqin, qëroni patatet dhe grijini ato dhe vendosini tw ziejnë për 20 minuta në një tenxhere të mbushur me ujë dhe pak kripë. Më pas merren perimet dhe hidhen në mikser derisa të bëhen si pure. Pureja e përgatitur hidhet në tas ku i shtohet edhe kremi.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Supa

Comments

Don't Miss! random posts ..