Ravani

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPërbërësit:

3 vezë
1.50 gotë e ujit sheqer,
1 gotë e ujit qumësht,
125 gr margarinë,
1 (pecive),
3 gota e gjysmë miell.

Të gjitha këto i përzien sipas radhitjes. Pastaj e derdh në tepsi tëcilen e lyen me vaj dhe në fund e futni të pjeket.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Comments

Don't Miss! random posts ..