Rafaeollo

Perbersit:

-300 gram arra kokos
-1/2 kg sheqer
-400 gram qumesht pluhur
-250 gram margarin
-2 vanilin sheqer
-2 filxhana caji uje
-lajthia sipas deshires

Pergatitja:

2 filxhana uji i vendosim ne nje tenxhere dhe e lejme zieje . I hedhim margarin ,sheqerin pasi te zieje dhe e heqim nga zjarri .I shtojme qumeshtin pluhur e perziejme prap me mikser ,ne pas i shtojme edhe arra kokosin ,vanilin sheqerin prap e perziejme me mikser mire .Masa duhet te qendroj ne frigorifer 2 ore dhe pastaj i bejme toptha ku seciles ia vem nga nje lajthi

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..