Rafaella

5552809680_f48c59c619Përbërësit:
-1 margarin,
-2 pako kokos,
-300 gr. sheqer,
-250 gr. qumësht pluhur,
-1 sheqer vanileje dhe
-1 filxhan ujë.

Përgatitja: Së pari e lëmë të shkrihet margarinën, pastaj ja shtojmë ujin dhe sheqerin (nuk ben me lene shume gjate se behen te forta), e përziejme dhe ne fund ja qesim qumështin pluhur, sheqer vanilejen dhe njërën pako të kokosit. I përziejmë të gjitha bashkë pastaj i largojmë nga zjarri, kur të ftohen pak i bëjmë në toptha të vegjël me kokosin tjetër.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira · Pudingë

Don't Miss! random posts ..