Qumesht me luleshtrydheje

Qumesht me luleshtrydhejePerberesit:

-200 gr luleshtrydhe (dredheza),
-2 gota qumesht shume te ftohte,
-2 luge sheqer.

Gatimi:

Pasi lajme e kullojme luleshtrydhet, i presim ne 4 pjese e i veme ne mikser me sheqerin. Pasi jane bere pure (dmth pak sekonda), shtojme qumshtin e ftohte dhe vazhdojme ta punojme me mikser te gjithen. E leme per 1 minute me maksimumin e shpejtesise dhe e hedhim neper gota duke e dekoruar sipas deshires me pana ose luleshtrydhe por edhe pa asgje siper.
Ju befte mire!

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Pije

Don't Miss! random posts ..