Qofte vegjetariane

QoftePërbërësit:

2 kungullesha,

1 lugë kafeje hudhër,

3 vezë,

200ml qumësht,

150gr miell,

borzilok apo ndonjë erzë tjetër.

Përgatitja:

Grihen kungulleshat në mikser ose në rende. Në një tas rrihen vezët dhe qumështi. Shtohet kripa, erëzat, mielli dhe përzihen të gjitha. Shtohen më pas edhe kungulleshat dhe skuqen në vaj.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Vegjetariane

Don't Miss! random posts ..