Qofte të mbushura me bizele

qofteMishit të grirë i hidhet kripë,  piper,  majdanoz,  veze,  pak ujë dhe punohet. Merren bizelet e ziera, u hidhet kripë, kopër, vezë të ziera të prera në kubikë, pak djathë i bardhë i thërrmuar. Mishi i grirë hapet në një letër formati të pudrosur me miell, vihen bizelet dhe mblidhet në formë rolete; shtypet pak që të marrë formë, Ivhet me miell dhe skuqet. Shërbehet tne patate të skuqura e feta ose me garnitura të tjera me perimë.
Pek një person duhen:

– 150 g mish i grire; 1/4 e kokrrës së vezës, për mishin;

– 2 lugë gjelle me ujë; kripë, piper, majdanoz; pak miell, për pudrosjc;

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Specialitete me mish

Don't Miss! random posts ..