Qofte merluci me pure patate

Përbërësit:
-fileto merluci
-bukë e grirë
-salcë domate
-patate

Përgatitja:
Grijmë fileton e merlucit për qofte, i shtojmë 1 lugë bukë të grirë, erëza dhe një kokërr vezë. Përziejmë brumin e përgatitur dhe e ndajmë në topa të vogla në formë qofteje.
Përgatisim veçmas salcën e domateve dhe purenë e patateve. Skuqim qoftet me pak vaj, pastaj i shtojmë në salcën e zier dhe i lëmë pak minuta në zjarr. Qoftet me salcën i shtrojmë mbi purenë e patateve të vendosura në pjatë.

Article Tags:
Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..