Qofte me spinaq

Perberesit: 1/2 kg mish i grire, 2 feta buke te ndenjur, te lagura dhe te shtrydhura, 2 luge gjelle vaj ulliri, 1 luge gjelle kos, 1 luge kafeje kripe, 1 kokerr veze
Per mbushje: 1 kokerr qepe, 1/2 kg spinaq

Pergatitja:
Pastroni spinaqin, priteni dhe skuqeni mire bashke me qepen. Te gjithe perberesit e tjere perzini mire. Brumin e formuar ndajeni ne copa ne madhesi te nje veze dhe me gishtin e madh hapini mesin. Fusni nga perzierja me spinaq dhe mbylleni prap. Rreshtojini ne nje tepsi te lyer me vaj dhe piqini ne furre me 180 grade.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Specialitete me mish

Don't Miss! random posts ..