Qofte me salcë në furrë

Qofte me salcë në furrëPërbërësit:

– 12 qofte (pasha qofte)
-400 ml salcë domatesh
– 2 thelpinj hudhër
– vaj ulliri
-1 lugë çaji sheqer kaf
– 100 ml ujë
– kripë
– rigon

Përgatitja:

Në një tavë të thellë shtoni vaj ulliri dhe salcë domatesh.

Më pas hidhni 2 hudhra të grira, sheqer për të hequr aciditetin e salcës, kripë dhe rigon.

Shtoni ujin dhe më pas pasha qoftet.

Vendosini të piqen për 25 minuta në 200 gradë.

Article Categories:
Receta me mish viqi

Don't Miss! random posts ..