Qofte me perime

a8c10c3e-43ca-471b-9e74-a8e66140b73f---0-Përbërësit:

2-qepe,
1-spec te kuq,
1-karote te grire,
1-domate,
2-veze,
1-fil kafe qumësht,
majdanoz dhe miell qe fryhet vete sa te mari.

Përgatitja:

Grijmë imët te gjithë përbërësit dhe i hedhim ne një tas. Shtojmë vezët dhe qumështin,me pas hedhim miellin pak nga pak gjer sa masa mos te ngjitë me neper duar. E bëjmë ne forma dhe i skuqim ne vaj te bollshëm. Nuk i bëjmë shumë te trasha se fryhen vete ne skuqje e sipër.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Specialitete me mish

Don't Miss! random posts ..