Qofte me patate dhe kërpudha

Qofte me patate dhe kërpudhaPërbërësit:

-½ kg patate

-100 gr djathë parmigiano

-1 vezë

-Vaj luledielli

-Kripë

Për kërpudhat:

-1 thelpi hudhër

-Vaj ulliri

-300 gr kërpudha

-Kripë

-Majdanoz

Përgatitja:

Ziejmë patate dhe i shtypin me pirun. Bashkojmë në një tas, patatet e shtypura, majdanozin, djathin parmigiano dhe vezën. I përziejmë fort deri sa të arrihet një masë homogjene. Ndërkohë nxehim vajin e lulediellit në një tigan.

Përgatisim me duar toptha të vegjël, i kalojmë pak në miell dhe i vendosim në tiganin me vaj.

Qoftet i shoqërojmë kërpudha, të cilat i gatuajmë në një tigan ku kemi vendosur një thelpi hudhër në vaj ulliri. Më pas shtojmë kërpudhat, i hedhim kripë dhe në fund i shtojmë majdanoz.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..