Qofte me oriz

Qofte me orizPërbërësit:

-200 gr oriz

-vaj ulliri

-2 vezë

-bukë të grirë

-kripë, piper

-mocarel në kubik

-proshutë në kubik

Përgatitja:

Ziejmë orizin njësoj si makaronat, e kullojmë dhe i shtojmë një vezë të rrahur, vajin e ullirit dhe erëzat. Formojmë me të toptha, njësoj si qoftet e tjera dhe mundohemi që në mes të vendosim një kubik mocarel dhe një proshut. I mbyllim mirë, i kalojmë në vezë e në bukën e grirë dhe i skuqim.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..