Qofte me mish pule dhe kërpudha

Qofte me mish pule dhe kërpudhaPërbërësit:

-300 g mish pule
-200 g kërpudha shampinjon
-qepë të reja
-bukë
– 2 vezë
-kripë, piper, miell, thërrmija buke

Përgatitja:

Mishin e pulës e zieni, ia hiqni kockat dhe e bluani në blender bashkë me qepën.

Kërpudhat i grini sa më imët që mundeni dhe i fërgoni, i bashkoni me mishin e pulës.

Shtoni një vezë, pak kripë dhe tul buke të njomur në ujë dhe të kulluar.

Me dorë formësoni qofte të vogla, rrotulloni në vezë të trazuar dhe në mielli (përzierje e përbashkët), pastaj në thërrmija buke dhe i fërgoni në tigan me shumë vaj.

Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..