Qofte me lulelakër dhe me djathë parmixhan

Qofte me lulelakër dhe me djathë parmixhanPërbërësit:

-150 g lulelakër

-2 lugë çaji kripë

-1 lugë çaji piper

-2 thelbinj hudhër të grirë

-100 g qepë të prera hollë

-50 g majdanoz të grirë

-100 g miell

-70 g djathë parmixhan të grirë

-1 vezë

-vaj për skuqje

Përgatitja:

Ziejmë derisa të jetë zbutur lulelakrën, më pas e vendosim në një enë dhe e shtypim derisa të bëhet si brumë. Shtojmë lart kripën, piperin, hudhrën, qepët, majdanozin, miellin, djathin parmixhano dhe vezën. I përziejmë të gjithë përbërësit dhe formojmë qoftet me dorë, duke i dhënë formën që dëshirojmë. I kalojmë në miell nga të dyja anët dhe i skuqim në vaj të nxehtë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..