Qofte me Kungulleshka

QOFTE ME KUNGULLESHKAPër receten duhen:
3 kungulleshka jeshile
djath të bardh të zakonshem që perdorim  cdo ditë
nagjazme
koper
piper të zi
1 qepë të thatë

Përgatitja:
I grijme kungulleshkat me rende dhe i lëme në një kullojse makaronash reth 2 orë të kullojnë!

Më pa, hedhim qepen e grirë me rende
djathin , nagjazmen , koperin, piperin dhe shtojmë edhe miell derisa të marri një formë të mirë!

Vemë në tigan vaj sa të skuqet, i punojmë mire në dore dhe i skuqim!
Mund të shoqerohen me “xhanxhik” !

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Comments

Don't Miss! random posts ..