Qofte me kunguj dhe qofte me karrota

qoftePerbersit:
1kg kunguj,.
200 g djathe,.
2 kokrra veze,,
2 qepe,,
4-5,, ,luge miell qe fryhet vete[farina] erza koper dhe nenexhik[sipas deshires].

Pergatitja:
Ne nje tase grijme kungujt ne rense ,pasi i kemi grire te gjitha i hellim kripe dhe i lejme pereth 20 min..

Me pas i shtrydhim mire qe mos te nxjerrin me uje dhe i hellim ne nje tas te paster ,shtojme djathin ,vezet,qepen e grire imet dhe erzat i berziejm hellim dhe miellin dhe shohim me sy masa sduhet te jet as shume e trashe dhe as shum e holle,,..

Vejme vajin te nxehet dhe e marim me lue masen e brumit dhe i skuqim,…E njeta gje eshte dhe me qoftet me karrota ndryshimi vetem eshte se ne vend te kungujve do vejme karrotat dhe bejme te njejtat veprime si ketu..Ju befshin mire

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..