Qofte me gjize edhe spinaq

Perbersit:
-300g spinaq i fresket
-125g gjize e fresket
-pak arremyshk i grire
-kripe e piper i zi

Pergatitja:

Zieni spinaqin ne uje te bollshem me kripe per 1-2 minuta ose derisa te filloje e te vyshket.Kullojeni me kujdes,shtrydheni qe te hiqni lengun e tepert dhe grijeni imet.Ne nje pjate te thelle perzieni spinaqin,gjizen dhe arremyshkun.Kontrollojeni per kripe e piper dhe perziejeni mire.Beni toptha sa nje arre me kete mase,shtrojini ne nje pjatance dhe sherbejini.Ju befte mire!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..