Qofte me gjize dhe tuna

Përbërsit :

– 3 luge plot buke e grire

– djatht kackavall 2 luge

– piper

– majdanoz i grire 2 luge

– gjize lope rreth 150 gr

– kripe

– peshk ton RIO MARE 2 cope nga 100 gr njera (200 gra gjithsej)

– 1 vez

Përgaditja :

Ne nje ene hedhim gjizen, majdanozin, vezen, kackavallin, buken, kripen e piperin perziejme deri sa te bejme omogjene me masen qe kemi perfituar bejme qofte te te shtypura pastaj i kalojme ne buke te grire dhe i ne vaj te nxeht i skuqim deri sa te marrim ngjyre nga te dyja anet. Serviren me speca te pjekur ne sgare ose ne furre, ose me patate te skuqura fleta domatje etj

Article Tags:
Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..