Qofte Korçe me qepë

Qofte Korçe me qepëPër 6 persona:
– Mish i grirë 350 g
– Qepë 1 kg
– Vaj ¾ filxhan çaji
– Salcë domate 1 lugë kafeje
– Hudhra 1 kokërr
– Dafinë 2 gjethe
– Uthull 1 filxhan kafeje
– Bukë të bardhë 2 feta
– Miell ½ filxhan çaji
– Kripë e piper

Qofte Korçe me qepë
Qoftet bëhen si në recetën qofte me salcë. Në yndyrën e mbetur, e cila duhet të jetë e pastër, skuqen qepët e prera në forme gjysmërrethi të hollë, hudhrat, salca, uthulla, dafina, kripa e piperi, pak ujë dhe pasi të kenë zier mirë u hidhet sipër qofteve, të cilat janë të shtruara më parë në një tavë. Vihen në furre të piqen rreth 15 minuta.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:

Don't Miss! random posts ..