Qofte eksplozive

Perberesit per 40 qofte:

-600 gr mish i grire vici ose derri
-400 gr mortadela e grire
-2 feta buke e thekur e zbutur ne qumesht
-3 veze
-5 l. supe galete

Per salcen e domates me patate:
-1 shishe salce ose 2 konserva me domate
-1 qepe
-vaj
-5 patate
-150 gr grana padana,ose kackavall
-arre moskat
-5 l. supe galete
-kripe,piper

Kjo doze e qofteve eshte pak e madhe,por po t’ju mbeten i keni gati edhe per nje here tjeter,kur nxitoni,ose ju vine njeres.I fusni ne ngrirje dhe kur ju duhen i ngrohni.
Ne nje tas perzjeni mishin e grire,mortadelen,vezet,kripen,piperin,djathin,arremoskat,buken e zbutur ne uje ose qumesht. Perzjeni mire me duar dhe kur te keni marre nje mase homogjene,formoni qoftet.Madhesine e zgjidhni vete. Nqs do i gatuani ne moment,i ngjyeni ne galete. Ato qe do i lini per me vone,i fusni ne frigorifer. 1 ore e pastaj ne ngrirje. Por pasi t’i keni mbeshtjelle mire!
Pergatitja e salces: ne nje tenxhere te gjere skuqim qepen e prere holle ne vaj. Kur merr ngjyre te verdhe ,shtoni domatet,ose salcen e shishes me 2 gota uje. Hidhni kripen.
Nderkohe prisni patatet dhe i hidhni ne tenxhere. I gatuani ne zjarr te mesem Shtojme dhe qoftet te zjejne me patatet. Nqs eshte e nevojshme ,shtoni pak uje. Salca duhet te mpikset,patatet e qoftet duhet te jene te buta.

Article Categories:
Receta me mish viqi

Don't Miss! random posts ..