Qebap

qebapPerbereresit:
500 gr kima vici , 500 gr kima qengji ose deleje (e domosdoshme) 3-4 thelpinj hudher te grire, 1 luge cumin , 1 luge paprika jo djegese, 1 veze, kripe piper 1 filzhan caji buke te thate te thermuar,2 speca gogozhare te bera pure.

Pergatitja:
Bashkojme te gjithe perberesit dhe krijojme nje mase homogjene duke e ngjeshur sic bejme me brumin e bukes. E leme ne frigorifer per 1 ore dhe me pas duke perdorur shkopinjte per suvlaqe u japim formen karakteristike gjatoshe. Piqen ne skare por dhe ne furre behen njesoj te shijshme .

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Specialitete me mish

Comments

Don't Miss! random posts ..