Pure patatesh me djathë

Pure patatesh me djathëPërbërësit për 4 persona:
-4 patate mesatare
-2 thelpinj hudhër
-Pak gjalp
-Pak vaj ulliri
-Kripë, piper
-Pak spec djegës
-1 gotë qumësht (ose lëng mishi apo perimesh)

Djathë gorgonzola të butë Përgatitja:

Zieni patatet deri sa të zbuten. Pastrojini nga lëkura dhe shtypini mirë në një tas. Hidhni të gjithë përbërësit e tjerë dhe përziejini mirë në mënyrë që të përftoni një masë kremi të trashë! Rregulloni shijen me erëza, sipas dëshirës.
Në një enë të vogël, vendosni pak djathë gorgonzola me fare pak qumësht ose pana dhe shtojani puresë sipër!

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..