Pulë me salcë curry

288d048c-14f7-43e4-ba5d-e07c179298aa---0-Përbërësit

– 4 gjokse pule
– 1 qepe
– 1/2 gote qumësht
– 1 luge aceto
– pak gjalpë
– 1 luge curry
– kripe, piper

Përgatitja

Qëroni dhe grini qepen, shkrini gjalpin ne një ene dhe skuqni qepen. Pas disa minutash shtoni qumështin dhe aceton. Vini gjokset e pulës te ndare ne copa, kriposini dhe aromatizojini me piper. Ktheni here pas here gjokset e pulës duke i mbuluar me qepet. Pasi te jene skuqur hidhni salcën curry dhe shërbejeni.

Article Tags:
Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..