Pulë me rrush

2073d82f-a891-469b-b90e-dc80973e857b---0-Përbërësit:

– 4 gjokse pule
– 50 gr gjalpë
– 2 luge vaj
– gjysme gote vere
– gjysme gote konjak
– 1 vegete
– brandy
– rrush i bardhe
– majdanoz i grire
– 10 gr sheqer
– arre moskat
– kripe, piper

Përgatitja

Patroni gjokset e pule dhe futini ne një tas te mbuluar nga konjaku ose vera, aromatizojini me pak kripe dhe piper dhe shpërndani majdanozin, mbulojini me kapak dhe lërini te marinohen per 2-3 ore.

Ne një ene shkrini gjalpin, bashkoni dy luge brandy, sheqerin dhe 20 kokrra rrush, ne zjarre te larte për disa minuta. Hiqni gjokset e pulës nga salca e marinuar dhe skuqini me pak vaj dhe gjalpë duke i kthyer here pas here. Pasi te marrin një ngjyre te arte hiqini.

Shkrini një vegete ne gjysme gote ujë dhe hidheni ne gjokset e pulës ziejeni për 10 minuta me zjarre te ulet, disa minuta para se ta fikni shtoni kokrrat e rrushi dhe aromatizoni me arre moskat.

Article Tags:
Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..