Pulë me qepë të kuqe

pul me qep te kuqePërbërësit

– 1 gjoks pule
– 2 qepe te kuqe
– ullinj
– rigon i thate
– vaj ulliri
– kripe, piper

Pergatitja

Pritni gjoksin e pulës ne copa te vogla, pritni qepen ne feta holla. Ngrohni vajin ne një ene.

Shtoni gjokset e pulës dhe qepet, skuqini ne zjarre te larte për pese minuta bashke me kripen dhe piperin.

Ne fund shtoni ullinjte dhe rigonin dhe shërbejeni.

Article Tags:
Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..