Pulë me patate, limon dhe djathë

Pulë me patate, limon dhe djathëPërbërësit:
1 pulë
100 gr djathë i bardhë
1 kg patate
2 thelpinj hudhër
Lëngu i 3 limonave
1 lugë çaji uthull
Vaj ulliri ekstra i virgjër
Rigon
Piper i zi
Kripë

Përgatitja:
Ndiqni furrën në 180 gradë Celsius. Vazhdoni me pastrimin e pulës dhe vendoseni në tepsinë ku do ta piqni. Pastaj vijoni me pastrimin e patatave, prijini në copa sipas dëshirës suaj dhe vendosini në tepsi.
Hidhni edhe hurdhrën e shtypur, rigonin, piperin, kripën, vajin dhe uthullën. Shtoni edhe lëngun e tre limonave dhe pak ujë. Mbulojeni me letër alumini tepsinë dhe piqeni për 45 minuta.
Pastaj largojeni letrën e aluminit, hidhni djathin sipër dhe piqeni edhe për 20 minuta, që të marrë një ngjyrë të artë.

Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..