Pulë me oriz në tavë

Pulë me oriz në tavëPërbërësit:
4 – 5 copa mish pule

1 kokërr qepë mesatare

2 domate ose pak salcë

1 filxhan çaji oriz

kripë

piper

pak gjalp

Përgatitja:
Mishin e pulës e skuqim me qepën e prerë hollë, shtojmë domatet ose salcën, kripë dhe piper dhe e lemë masën në zierje për disa minuta. Në një tavë shkrijmë gjalpin dhe shtojmë orizin, lart vendosim mishin e përgatitur të pulës, si dhe lëngun e lëshuar gjatë zierjes.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra · Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..