Pule me limon

Perbersit:

-400 g gjoks pule
-piper dhe kripe
-1 luge salc soje
-2 limona
-vaj ulliri
-1 lug gjalp

Proçedimi

Mbuloni mishin e pules me nje leter furri dhe e rrihni me rrahesen e mishit ose me ndonje gje te rende per disa sekonda. Me pas priteni ne feta te holla,shtoni kripen dhe salcen e sojes, 1 luge vaj ulliri dhe lengu e dy limonave. Perzjeni mire te gjithe perberesit, mbuloni enen dhe vereni ne frigorifer per 20 minuta. ne nje tigan nxehni vajin me gjalpin. Lyeni fetat e pules me miell dhe skuqini ne tigan deri sa te mari ngjyre. Sherbejeni me salcen qe formohet ne tigan.

Article Tags:
Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..