Pule me kerpudha e domate

pulePerberesit
4 gjokse pule
4luge vaj ulliri
2 gota me kerpudha te ngrira
1 gote me domatete thata
1 qepe e embel
3/4 gotes leng pule
1/4 gotes vere e bardhe
3 thlbinj hudher
kripe piper i zi
2 luge majdanoz i grire

Pergatitja:
Skuqim gjokset e pules ne nje tigan qe nuk ngjit deri sa te marre ngjyre kafe dhe e heqim e mbulojme me leter alumin ne ate vaj hedhim qepen hudhren dheri sa te marrin nje ngjyre te arte dhe pastaj hedhim domte kerpudhat dhe majdanozin kripen piperin dh i lejme te skuqen per 3-4 min pas kesaj hedhim lengun e pules dhe veren dhe i lejme te zihen 4-5 min mbasi t kete marre vale e heqim dhe ja dehim gjoksve te pules siper dhe gati per tu servire ,ju befte mire.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Specialitete me mish

Don't Miss! random posts ..