Pulë me kërpudha

Perbersit:

-4 copa mish të bardhë pule (ose kofshë) pa lëkurë e eshtra ,

-300 gr kërpudha të grira ,
-1/2 filxhan qumësht ,
-1 filxhan kafeje verë të bardhë ,
-1 filxhan galetë ,
-2 të bardhë lë vesë ,
-lëngun e një limoni ,
-gjysmë luge kopër të thatë ,
-kripë,
-piper.

Përgatitja:
Shtypeni mishin e bardhë me çekiç të bërxollave, por në vend të mishit të bardhë mund të përdorni edhe kofshët dhe kaçikët (duke ua hequr ashtin).
Zieni kërpudhat në verë të bardhë, lëng limoni dhe kopër, derisa të mos avullohet gati e tërë vera.
Preni përmes çdo pjesë të mishit të bardhë, mbusheni me kërpudha e pastaj mbështilleni mirë duke i vënë një rrëmojcë.
Uleni çdo copë në qumësht ku keni qitur të bardhtë e tundur të vesë, lyeni me galetë dhe renditni në tepsi.
Futni në furrë të nxehur të cilës ia ngadalësoni temperaturën në 190 gradë celsius dhe piqeni rreth 35 minuta, derisa mishi të mos bëhet i butë dhe i kuqërremtë.

Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..