Pule me fara koperi

Perberesit:

– 1 pule e pstruar
– 100 gr proshute e grire
– 2 thelpinj hurdher e grire
– 1 luge sherbel dhe rozmarine e grire
– 1 luge majdanoz i grire
– 1 luge farash koper
– kripe piperi zi
– 5 luge vaj ulliri

Pergatitja:

Nxehni paraprakisht furren ne 200’C. Nderkohe mbusheni pulen me proshute, hurdher, sherebel, rozmarine, majdanoz, farat e koperit, kripe e piper sipas deshires. Qepeni me gjilpere dhe spango te bardhe kuzhine. Sistemojeni ne nje tave qelqi per furre te lyer me dy luge vaj ne fundin e saj. Hidhini kripe dhe piper persiper, pastaj sperkateni me vajin e mbetur dhe vendoseni ne furre per 1 ore. Sherbejeni te nrohte te shoqeruar me sallate jeshile./ikub/

Article Tags:
Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..